Yüreğimde Rabbim

Son bulsun kin, kibir, gözyaşı ve yüreğimizde Rabbimize sevgimiz dirilsin.

2682
Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ
Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ

Kitap Satış Noktaları1-Genel bilgiler:

 • Kitabın Adı: Yüreğimde Rabbim
 • Yazarı: Dr. Muhammed Bozdağ
 • Türü: Din ve Ahlak
 • Yayınlayan: MB Yayınları
 • İlk yayın yılı: Ekim, 2015
 • Dili: Türkçe,
 • ISBN: 978-605-9780-01-8
 • Boyut: 295 sayfa

2-İşlediği Ana Konular:

Yüreğimde Rabbim şu iddiaya dayanıyor: Eğer müminler olarak Allah’a doğrudan ve kayıtsız şartsız iman edip güvenebilirsek, mutluluğa ve başarıya ulaşmamız kaçınılmaz olacak. Zira Allah şöyle buyurmuştur: “Bilesiniz ki, Allah’ın dostlarına hiçbir korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de.” (Yunus, 62) “Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir?” (Ali İmran, 160) “Müminlere yardım etmek de bize düşer.” (Rum, 47)

Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ
Yüreğimde Rabbim, Muhammed Bozdağ

Allah bize mutluluğu ve başarı vadetmişken biz müminler neden çok üzülüyoruz? Neden Allah’ın yardımından mahrum kalıyor ve zalimlerin elinde eziliyoruz? Nerede hata yapıyoruz? Allah’a tam imanımızı ve kesin güvenimizi nasıl bozuyoruz? Nasıl oluyor da sebeplerden korkacak ve boyun eğecek hale geliyoruz? Allah’tan başkaları nasıl oluyor da bizi korkutuyor? Nasıl oluyor da bize Allah tek vücut olmamızı emrettiği halde biz müminler paramparçayız? Şeytan ve insanlardan elçileri bizi korkutmayı ve batıla boyun eğdirmeyi nasıl başarıyor? Hangi batıl inançları nasıl edindik? Aklımızı kimlere nasıl yollarla teslim ettik? Bu ve benzeri bir çok sorunun şaşırtıcı cevaplarını bulacaksınız Yüreğimde Rabbim kitabında. Böylece okuduğunuz veya dinlediğiniz her bilgiyi aynen kabul etmeden, uyarıcı ve düzeltici pusula ilkeler edineceksiniz vicdanınıza…

Neden Kur’an okumaktan ve Allah’ın emirlerini anlamaya çalışmaktan korkar olduk? Nasıl oldu da tek kurtuluş yolumuz olan Kur’an’ın manasını okursak Müslümanca yaşamaktan uzaklaşacağımız, cinlere çarpılacağımız türünden şeytani itikatlar gelişti aramızda? Hangi yanlış itikatlarla mezhep farklılıklarını Kur’andan üstün hale getirip, ayrışıp birbirimize düşüyoruz? Düştüğümüz bu zayıflıktan, mutsuzluktan hangi yollarla çıkacağız? Rabbimize gerçek anlamda kul olmanın gözümüzden kaçan yönlerini nasıl yeniden keşfedeceğiz? 

Allah’a doğrudan ve kayıtsız şartsız bir imanla bağlanmamızı ve Allah dostluğuna ulaşmamızı engelleyen hatalarımız… Yaratma, doğal oluşma gibi kelimelerin kullanımı… Allah ile kalbimizin arasına aracılar sokulması… Kalplerimizin Allah’ın zikriyle ilgi derecesi… İslam dışı medeniyetleri taklit etmenin sonucu… Allah’tan uzaklaştıran gafil ve büyük sözlerimiz… Düzenbazlık, ölümsüzlük beklentisi, basiretsizlik, saçıp savurma, kehanete, falcılığa itibar etme, torpilin gücüne inanma, rızkı sebeplerden umma, hakkıyla şükredememe, Allah’ın isimlerinde şifre arama, duaları şifreleme, şans oyunlarına güvenme… Hikmeti ve aklı küçümseme, kaderi ve cihadı yanlış anlama, fitnelere alet olma…

Yüreğimde Rabbim kitabımda, kalbimizi doğrudan Allah’a bağlılılıktan uzaklaştıran yüzlerce çeldiriciyi keşfedeceksiniz. Takılarınızdan, evinizdeki oyuncaklara veya kahve falından zikri sayıyla yapmaktan çare ummaya kadar Allah’tan uzaklaştıran bir yığın meselenin izahına tanıklık edeceksiniz. 

Yüreğimde Rabbim kitabı, her bölümde beşer yazının yer aldığı 13 bölümden oluşuyor.  Kitapta, Allah ile kalbimiz arasındaki bağın doğrudan kurulmasını, imanımızın derinleşmesini, basiretli, zeki, sorumlu ve vefalı bir mümin kimliğinin yüreğimizde inşa edilmesini sağlayan temel pusula ilkeler ele alınmış.

Yüreğimde Rabbim kitabında Allah’a doğrudan bağlığı baltalayan batıl inançların eleştirisinden, Allah’a manevi olarak yaklaşmanın ilim, hikmet, zikir, fikir, edep kaynaklı unsurlarına kadar bir çok konuya yer veriliyor.


Şöyle bir girişle başlıyor kitap:

“Eğer Allah size yardım ederse, artık hiç kime sizi mağlup edemez.” (Ali İmran, 160) buyuruyor Rabbimiz. Fakat biz Allah’a tüm yüreğimizle güvenmez ve bizi dertlerimizden Allah’tan başkalarının kurtaracağını zannedersek, Allah’ın yardımına nasıl mazhar olabiliriz ki? Kalbimizi, Rabbimize kayıtsız şartsız güvenden koparan bir sürü virüsten ancak O’nun kitabının rehberliğiyle arınabiliriz.

Bir çam ağacı gördüm, doksan derece göğe yükselen sert bir kayalığın tam uçurumuna tutunup tek başına büyümüş de büyümüştü. O uçurumdaki taşlara nasıl da kök salmış ve nasıl da beslenip dal budak salmıştı. Düşündüm, onu tek başına tutunduğu o uçurumda seyrederken… Onun da şartları zordu. Uçurumdaydı, bastığı toprak yetersizdi ve aralarına sığındığı kayalar da çok sertti. O çamı, o uçuruma Allah’tan başka hangi güven tutundurabilirdi?

Kupkuru yazın ortasında bir güvercin gördüm. Birer damla sızdıran bir musluğa gagasını dayamış, susuzluğunu gidermeye çalışıyordu. Biz, Rabbimizin hâkimiyetini unutunca nimetlerin içerisindeki nankörlüğümüz çok büyük oluyor. Har vurup harman savurduğumuz her şey birden tersine dönüp bitebilir. Bir yudum suyun değerini yokluğunda anlıyoruz. Hayatımızı dolduran nice nimetleri, değerini takdir edemediğimiz için kaybediyoruz.

3-Kitap temin yerleri:

Muhammed Bozdağ kitapları, Babil.com sitesinden elekronik kitap olarak sağlanabilir. Online satış siteleri olarak, Babil.com | Kitapyurdu.com | idefix | nt.com.tr | n11.com| hepsiburada.com |ilknokta.com adreslerinden basılı kitaplar temin edilebilir.  Yurt içindeki ve yurt dışında, bulunduğunuz yere uygun kitap satış noktalarını  şu linkteki adreslerde arayabilirsiniz.


4-Okuyucu görüşleri

Yüreğimde Rabbim, okuyucu yorumu

Yüreğimde Rabbim, okuyucu görüşleri

 • efem2011: Bu kitabı okurken bir daha anladım ki, kişisel gelişim alanında Sayın Muhammed Bozdağ’ın üzerine yazar yok. Gerçekten yine çok faydalı bir eser kaleme almış. Kesinlikle ve acilen okunmasını tavsiye ederim.
 • naz_26: Yol haritası şaşmış biz müminleri kendimize getirecek, yanlışlarımızı eksiklerimizi yüzümüze vuran ve bu sayede toparlanmamızı, ümmet ve mümin olarak kendimize gelmemizi sağlayacak faydalı bir kitap.Kuran ayetleri ile desteklenen satırlar vurucu olmuş gerçekten..Hocamızdan Allah razı olsun.
 • yıldırım pınar: Tüm yaşananlara bir set çekip kendimizle baş başa yapayalnız kaldığımızı düşündüğümüz anlarda yardımımıza koşacak bir eser. Bir nebze rahatlamak isteyenlere eşlik edebilir güzellikle…
 • Şensu: Yüreğim kendini buldu..emeğinize sağlık..
 • Burak Senel: muhammed bozdag hocamın daha önceki kitaplarınıda okumuştum bu kitabıda daha öncekiler gibi harika yeni çıkacak kitaplarınıda bekliyorum
 • Ah Minel Aşk! : kötü zamanlarınızda sizi kendinize getirecek ve “ben ne yapıyorum” diye sorgulatacak bir kitap.
 • sule8219: Yazarın diğer kitaplarını daha çok begenmıstım bu kitap beklentımın altındaydı bıraz fena degıl
 • Son Kitap Kurdu: Yine harika bir Muhammed Bozdağ Klasiği olmuş. Bundan önceki 6 kitabını da okumuş biri olarak kesinlikle hiç düşünmeden alın okuyun ve okuduklarınızı herkesle paylaşın derim. Muhammed Bey her kitabı dünyaya bakış açımıza zenginlik katıyor.
 • dilmecruh3: Toplum olarak İslam’ı anlam noktasında düştüğümüz yanılgılar eleştirel bir yorumla gündeme getirilmiş.İnsanın bir çok konuyu tekrardan düşünmesini ve bilgilerini gözden geçirmesini teşvik ediyor.