Ruhsal Zeka, okuyucu yorumları

Başarının gizemli boyutu....

2647
Ruhsal Zeka Muhammed Bozdağ
Ruhsal Zeka Muhammed Bozdağ

Kitap Satış Noktaları

 

أَيَحْسَبُ الْإِنسَانُ أَن يُتْرَكَ سُدًى
İnsan, kendisinin başıboş bırakılacağını mı zanneder.(Kıyamet-36)

*****
Diğer okurların ne düşündüğünü bilmem ama bu kitabı okurken aklıma sürekli yukarıdaki ayet geldi. Bence kitap insanoğlunun ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Yani evet koskoca bir evren var. Her gün Güneş doğuyor, vakti geldiğinde yağmur yağıyor. Çeşit çeşit sebze ve meyveler her yıl belli mevsimde yetişiyor, sofralarımıza geliyor. Peki niçin ?
Bu tarz düşününce tüm kainat insanoğlu için çalışıyor diyebiliriz. Ve bu da insanın önemini bir kez daha vurguluyor bence.
Gelelim esas konuya. Kiişisel gelişim kitapları genelde insanları plana, programa itekler. İnsanı sadece maddi bir varlık olarak görüp aslında 24 saate her şeyi sığdırabileceğimizi sadece planla çalışmamızdan bahseder. Oysa bu kitapta insanın ruhani yapısını da incelemiş yazar. Ve bu açıdan kendi kulvarındaki diğer kitapları açık ara geride bırakmış diyebilirim.
Yeri gelmişken söyleyeyim bu kitap öyle 1 haftada okunup bırakılacak bir kitap değil. Hayatınızın hemen her safhasında yanınızda bulunması gereken bir kitap. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.Şimdiden iyi okumalar… Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi. mona rosa


ALİ SÖNMEZ: Enerji dolu birisiniz; Teşvik mi edilmek istiyorsunuz..Birşeyler başarma umudunuz var; Ruhunuzun mu yenilenmesi gerekiyor..
Ya da Herşey sıfırdan mı baslasın diyorsunuz..
Bu kitap; HUZURUN, BİLGİNİN, SEVGİNİN, İRADENİN, KANAATIN, en önemlisi insanın bu hayatta MADDİ-MANEVİ kişisel sorumlulukların NASIL ÜSTESİNDEN GELİR, sorusuna cevap arıyor.
Maddi-Manevi gelişimine önem verenlere tavsiye edilir.

 Soros: İnanmanın gücünü anlatan eşsiz bir kitap. Kitap 7 kısımdan oluşuyor. Ama genel olarak insanın başarılı olması için bir şeylere karar vermesi, onu yapacağına İNANMASI gerektiğini farklı ve ilginç örneklerle açıklıyor. Kitabı okuduktan sonra kendime karşı güvenim arttı.

 AKDENİZF: kitap güzelde ilk başlangıcı çok sıkıcı ama okumaya başladıktan sonra yazarı daha iyi anlamaya başlıyorsunuz. ama kişisel gelişim adına gerçekten farklı bir kitap

 Büşra Efe: bu kitap kişisel ve ruhsal gelişim kitapları araasında ruhu çok değişik boyutta almış mesela diğer kitaplar klasik işte kendinize güvenin falan filan ama bu kitap kadere önem vermiş bu benim çok hoşuma gitti hiçbirşeyin tesadüf olmadığı ve herşeyin ilahi bir boyutta incelendiği kitap rn güzel yönü bu ben bu kitapla hayatımı değiştirdim kesinlikle abartmıyorum abartmadığımıda kitabı okuyarak anlayabilirsiniz kitapta bazen çouyorum bazende ALLAHIN VERMİŞ OLDUKLARI KARŞISINDA ŞÜKÜRSÜZLÜKTEN ÜZÜLÜYORUM EĞER BAŞARMAK İSTİYOSANIZ BUNU OKUYUN İNANCIN VE İMANIN GÜCÜNÜN NELER YAPABİLECEĞİNİN GÖSTERGESİ

sakinamca: Okunabilecek kişisel gelişim kitaplarından.Dini bir bakış açısıyla yazılmış olması farklı bir boyut kazandırmış.

HAMDİ ÇÖREKCİ: kişisel gelişim kitaplarını saçma bulsamda bu kitap okunabilecek kitplardan biri gayet iyi

YasinMemoglu: harika bir kişisel eğitim kitabı tekrar tekrar okunup hayatımızda uygulayacağımız davranışlar içeriyor.

kamir: yaşam felsefesini olabildiğince açıklayabilmiş bir kitap.Hayata bakış açınızın nasıl genişlediğine şahit olacaksınız.mutlaka her evde bulunması gereken bir kitap.

kitabın delisiyim: Hocama ne kadar teşekkür etsem azdır. Sade diliyle başka bir boyutun kapısını açıyor..

tbdnc: şimdiye kadar beni ençok etkileyen ve hayata geçirdiğim bir kişisel gelişim kitabı. şiddetle tavsiye ediyorum. hayata başka yönden bakmanızı sağlayan çok yararlı bir kitap.

kont23: okuduğum en güzel kişisel gelişim kitaplarından biri ki yazarın diğer kitaplarıda enfesti

dimoş: çok heveslı şekılde aldığım bu kitabın ilk bolumu benı hayal kırıklığına uğrattı 2. bolumden sonra haksızlık yaptığımı dusundum harbiden faydalı teşekkür edrim

Meczûb: son derece farklı bakış açısıyla hazırlanmış, hangi duaların kabul olunacağını, nasıl dua edilmesi gerektiğini, amacımıza, hedefimize ulaşmak için nasıl bir düşünme sitemi geliştirmemiz gerektiğini anlatıyor. bu kitabı okumadan önce, yazarın “düşün ve başar” isimli kitabını okumanızda fazda olacağını düşünüyorum. ben öyle yaptım.

selamikurt07: hocam elinize, dilinize, beyninize sağlık. dövündüm durdum. ben bu kitabı şimdiye kadar neden okumamışım. 215. baskıyla tanıştım. harika bir kitap. azda olsa kitapla haşır-neşir olanlar bu kitabı mutlaka okusunlar. okutsunlar. farkı görecekler. muhammet hocamıza uzun ömürler diliyorum yeni çalışmalarında rabbimden başarılar niyaz ediyorum…

Mustafa Tataroğlu: muhammed bozdağ ile ilk defa bu kitapla tanıştım,şimdiye kadar bu kadar etkili bir yazarın eserini okumadım,on tane psikoloğunuz olsun yinede bu kitabın yaptığını yapamazlar,diğer eserlerinide alıp okumayı düşünüyorum, arkadaşlar bu kitap kesinlikle okunmalı.

fba76: Ruhunuza okadar güzel ahlakla hitap ediyorki ben merkezcilikten çıkıyorsunuz ve ruhunuzun güzelliklerni keşfediyorsunuz.

Özlem Baykara: bir kişisel gelişim kitabı bukadar mı güzel imanla pekiştirilir….ben merkezci kişisel gelişim kitaplarının yapamadığı yüreklendirmeyi ve pozitif düşünmeyi imanı artırarak başarıyor muhammed hocamın elerinden öpüyorum..

bağışlar: Kitabı çok beğendim inanç ve güzel niyetlerimizle olumsuzlukları nasıl yeniceğimizi, hayatımızda olmasını isteyipde olmayan bazı olayların bile zamanla hakkımızda ne kadar hayırlı olduğunu fark etmemizi sağlıyor. Herkese tavsiye ederim.

B.Şadiye: çok güzel bir kitap 2 kez okudum kendimi bu kitap sayesinde sevdim Muhammed Bozdağ’a teşekkür ediyorum

Burak Çağlar: bügüne kadar kişisel gelişim hakkında okuduğum kitapların en iyisi…

Firat ÖZLENiR: Muhteşem, harika…!

Tam bir arşiv niteliğinde. Kitabı okuyorsunuz, okuyorsunuz.. Ve sonunda sanki başlıktaki yunus balığı siz oluyorsunuz, Kitapta sizi seven el… Okumanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.

LordMugi: kuşkusuz psikoloji ve kişisel gelişim dalının en harika kitabı kitabın içindeki bilgiler zaten tek kelimeyle mükemmel. ayrıca kapak tasarımıda bir o kadar şık olmuş. kitabın yanında yer alan sözlerde kitaba ayrı bir hava katıyor. kesinlikle alınması gereken bir kitap.

Derya1: Muhammed Bozdağ’ın kitabını ilk defa okudum ve akıcı uslübuna,yerinde açıklayıcı örneklerine hayran kaldım.Hayatınızda bazı şeylere yön vermek isteyenler, bu kitabı kaçırmayın derim…

tugbaaa123: iki yıl önce bir arkadaşın tavsiyesi ile okuduğum bir kitap ve hayatımda müthiş değişikliklere yol açmış bir kitap. hayatta çıkmaza girdiğinizde ilk yardımcınız bence. benim artık baş ucu kitabım.. kitapyurdundan da sevdiğim bir arkadaşıma hediye aldım.. eminim faydasını göreceksiniz.

asmira06: Yoğun ihtiyacım olan bir dönemde hızır misali elime geçen kitabım…Göz yaşlarıyla okuduğumu anımsıyorum çoğu bölümünü ilaç gibi gelmiti.Ardından Muhammed Bozdağın bütün kitaplarını kütüphaneme kattım.Her biri ayrı ayrı değerlidir.Top secret demeyip Allah inancıyla sunması mümkünlüğü çok çok artırıyor.

CERALİ: Karşılaştığı zorluklar karşısında çok çabuk pes eden biri olarak bu kitap bana resmen hayat dersi gibi bir şey oldu bir arkadaşım bana hediye vermişti açıkçası uzun zamandır kitaplığımda duruyordu yeni okudum ve daha önce okumadığım için çok pişman oldum günümüzde çok önemsenmeyen hatta hafife alınan RUH kelimesinin önemi ancak bu kadar güzel anlatılır en az bir kere okunması gereken bir kitap

OnlinePsikolog: Okuduğum en güzel kişisel kitaplarından birisidir. Bu kitabı alsam mı diye kararsız kalan arkadaşlara kesinlikle alıp okumalarını tavsiye ederim.

SUATT1984: kişisel gelişim kitaplarını okumayı sevmem ama bu kitap çok farklı. okuduğum dönemde beni etkilemişti. tavsiye ederim.

mustafayasar04: RUha hitap eden insani özelliklerin çok güzel bir uslübla anlatıldığı bir kitap. Şiddetle tavsiye edilir..

fatmasapan: kişisel gelişim kitaplarını okurken sıkılıp yarıda bırakırdım ama bu kitabı sonuna kadar okudum .gerçekten alanındanda çok ustaca yazılmış bir kitap

kartal_24: İnsanın başarısı imanla bütünleştirebildiği zaman anlamlı olabileceğini anladım.Ayrıca bütün o ben merkezli kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak daha çok insanın kendisi başarılı olurken etrafındakilere de bu konuda güç vermesi gerektiği çok güzel anlatılmış.Kendimi oldukça iyi hissetmemi sağladı.

ozmenozden: Yaklaşık 6 yıl önce okumuştum. Çok ama çok değerli bir eser. Yazarın dili çok sade ve akıcı. Şimdiye kadar okuduğum eserler arasında en değerli olanlarından… Ayrıca en sevdiğim eserlerden biri. Kur ”anı-ı Kerim”den ve hayattan gerçek örnekler vermesi eseri daha da değerli hale getiriyor. Sayın Muhammed BOZDAĞ”ın kalemine ve yüreğine sağlık…

serkan.tc: Bu kitap madde ile manayı öyle güzel harmanlamış ki inançı tam olanın ve Allah a tevekkül edenin neleri başarabileceğini anltmış. Yazarın beş kitabınıda bitirmek istiyor insan bu kitabı okuduktan sonra.

vh_huseyin: Ruhsal Zeka severek okuduğum kitaplardan birisidir. Konuları anlaşılır bir biçimde basitçe fakat bir o kadar da yararlı şekilde işlemiş. Herkese tavsiye edebileceğim bir kitap…

talebe61: klasik kişisel gelişim kitapları, ruh dünyanıza hitap etmiyor ve size uymuyorsa, islami referanslarınız hayatınıza yön vermede ağırlıktaysa okumanızı öneririm.

punkyfunkykişisel gelişimle kalbinizin derinliklerine inip ilahi bir güçle bunu bağlamanızın hiç bir alakası yok. Adı ve konulmak istenen kategorisi kadar saçma bir kitap.

sanemcan07: Pek çok kişisel gelişim kitabı okudum. Çoğunda sıkılarak yarıda bıraktım. Nedense bana çok inandırıcı gelmedi. Bu kitap gerçekten çok çok iyi defalarca okuyabilirim. Kişisel gelişim için kalbimizin derinliklerine bakmaya öğretirken dini inançlarımızla da bütünleyerek doğru yönü bulmamıza yardımcı oluyor. Çok beğendim. Kesinlikle tavsiye ederim

selvibsky: hocamız kitapta insanı anlatmış. o mükemmel insanı. kendisini keşfetmek isteyenler okumalı.