Aşkla İmtihan: Kalplerin buluşma macerası…

Evlilik kader mi? Nasibimiz nasıl kapanır ve nasıl açılır? Dua ve beddua, günah ve sevap evliliğimizi nasıl etkiler?

18818
Aşkla İmtihan, Muhammed Bozdağ

Kitap Satış Noktaları

⇔ Her bekâr gencin, aşkını aramadan önce okuması gereken bir kitap Aşkla İmtihan! Kitap, aşkla imtihan yoluna sıralanan türlü tuzakları, binlerce gerçek hayat kesitinden derlenmiş deneyimleri örnekleyerek açıklıyor.

Muhammed Bozdağ, Aşkla İmtihan
Muhammed Bozdağ, Aşkla İmtihan

⇔ İlk insanı cennette iki kimliğe bölen yüce Yaradan, yeryüzünde aşkla imtihan yolundan geçirerek ikisini yeniden buluşturuyor. Bir bahçede kalbiniz yaratılırken, uzaklardaki diğer bahçede de nasibiniz olan kalbin yaradılışı başlıyor. Siz iyilikle büyürseniz, o da iyilikle büyüyor. Siz dualarla ona yaklaşırsanız o da dualarla size yaklaşıyor.

⇔ Çiçeğini arayan kelebek ve kelebeğini bekleyen çiçek gibidir kadınla erkeğin aşkla imtihan macerası… Nasiplerin yolları açılacak mı? Kapanacak mı? Nasiplerden biri bir günah uçurumunda heba olacak mı? Yoksa sabırla ve azimle çabalayarak aşabilecekler mi aşkla imtihan aşamalarını…

⇔ Evlilik kader mi? Nasibimiz nasıl kapanır ve nasıl açılır? Dua ve beddua, günah ve sevap evliliğimizi nasıl etkiler? Neden âşık oluyoruz? Cinsel sapmadan, zinadan, yersiz ve yıkıcı aşklardan neden ve nasıl sakınabiliriz? Uyumlu evlilikte din, maddiyat, maneviyat, kültür ve kişilik denkliklerinin sınırı ve gereği nedir? Evliliğin yaşı, şartları ve kariyerin evliliğe etkisi nedir?

⇔ Evlilik korkusu, adayına ısınamama, ret veya terk edilme sorunları nasıl aşılır? Evlenilecek kişinin sahtekâr, paranoyak, şiddet kullanan, sorumsuz olabileceği nasıl anlaşılır? Aile çocuğunu zorlayabilir mi? Karşı çıkan aile nasıl ikna edilebilir? Hangi evlilikler haram? Gizli nikâh geçerli mi? Bilhassa kızlar, kuma getirme, boşama hakkı, Mehir ve özel nikâh sözleşmesi konularında neleri nişandan önce öğrenmelidir?

Aşkla İmtihan temin adresleri…