Aşkla İmtihan bugün elimize ulaştı. Hayırlı olsun!

3416
Muhammed Bozdağ Aşkla İmtihan'ı inceliyor.

Kitap Satış Noktaları

Bugün Cuma, çok güzel ve özel bir gün,

Benim için bu günü daha da özel yapan birçok tevafuk yönü var.

Hamd olsun son kitabımız Aşkla İmtihan’ın basını tamamlandı ve biraz önce elime ulaştı.

-Aşkla İmtihan’ı yazarken, belli aşamaların çoğu zaman böyle özel günlere rastlaması dikkati çekerdi. Sanki bir manevi yardımın desteği vardı üzerimde…  Kitabın elime Cuma günü ulaşmasını bu tevafukun devamı gibi hissettim.

aşkla imtihan papatyaları
aşkla imtihan papatyaları

-Dün arkadaşım Kemal beni aradı ve kendisine geçen yıl hediye ettiğin bir papatya çiçeğinde bir şeyin dikkatini çektiğini söyledi. Whatsup’tan çiçeğin resmini de göndermeyi ihmal etmedi. Papatyanın yapraklarını tek tek saymış ve hemen hepsinin 13 adet yaprağı olduğunu fark etmiş. Subhanallah. Bu 13 bize ne diyor ki? Kendisini 1453 İstanbul zaferi üzerindeki 13 damgasını hatırlamış bu gözlemini düşünürken ve bugün 13 Mayıs 2016. Ayın 13 üncü günü olduğunu şimdi fark ettim.

-Bugünün bir başta tevafuk yönü de Cuma namazında Diyanetin Hutbesinin konusuydu. Hoca şu ayeti okuyarak başladı hutbeye: “Kendileri ile huzura eresiniz diye sizin için eşler yaratması ve aranızda sevgi ve merhamet var etmesi de Allah’ın varlığının ve kudretinin delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.” (Rûm, 16/21) Kitabımız tam da bu konuyla ilişkiliydi.

– Aşkla İmtihan kitabımızla hayırlı ve huzurlu bir yuva kurmanın inceliklerini ele aldık. Evlilik hayatımızda vereceğimiz en büyük kararlardan birisidir. Bir insanın dinini seçmesinden sonraki en önemli kararın eşini seçmesi olduğuna inanıyorum. Hayırlı bir eşle cennete, hayırsız bir eşle cehenneme yönelebiliyor insan.

-Aşkla İmtihan nasipse bu hafta sonundan itibaren dağıtım ağlarından piyasaya yayılacak. Öncelikle DNR şubelerinde bulabileceksiniz kitabımızı… Sonra sair kitapçılara ve Anadolu’ya yayılacak. Kitapçınıza gelmemişse, talep etmeniz halinde birkaç gün içinde elinizde olabilir.

-Bu sefer kitabın kapağında, tasarımında değişiklikler yaptık. Ben yeni baskıyı beğendim. Bakalım sizler nasıl bulacaksınız?

Aşkla İmtihan
Aşkla İmtihan

-Bu arada bu kapak nereden çıktı diyenlerimiz olacak. Allah razı olsun değerli fikirlerinizi esirgemediniz. Size hangi kapak diye sormuştum. Fakat on cıvarında seçenekten birisi öne çıkamadı. Hepsi de farklı kişilerce aşağı yukarı birbirine yakın beğeniler kazandı. Bunun üzerine biz daha önceki kapak tasarımımızdaki çizgimizi koruyalım dilerek flamingoları seçtik.

-Allah hayırlı kılsın. Bütün bekar gençlerimize hayırlı ve huzurlu nasipler lütfeylesin. Bu sıralar toplumda yayılan ahlak dışı sapmalardan bütün takipçi ve dostlarımızı korusun. Evlilere de huzur ve esenlik versin. Bundan sonra artık nasipse evliler içir düşündüğüm kitaba odaklanabilirim.

Allah’ın selamıyla ve şefkatiyle kalın. Tekrar Cuma gününün bereketi sizlerle ve bütün müminlerle olsun. Not: Bu akşam bir aksilik olmazsa, saat 21.30’dan itibaren facebok sayfamızda soru-cevap uygulamamızı nasipse yapacağız.