Evlilik adalet, vefa, iyilik ve karşılıklı saygı ile yaşar!

Kim Allah'ın evlilik nimetini huzur yuvasına dönüştürmek istiyorsa şunlara dikkat etsin:

5687
Sevgi Zekası Sözleri

Kitap Satış Noktaları

Ey evlilik nimetine kavuşan kişi! Eşini kendin gibi gör ve kendinin yerine koy. Sen neye muhtaçsan o da ona muhtaçtır.

Sen ona ikram et, o da sana ikram etsin. Sen onu sevindir, o da seni sevindirsin. Sen ona dokun, o da sana dokunsun. Sen onu dinle, o da seni dinlesin. Sen ona tebessüm et, o da sana tebessüm etsin.

Sen ona izin ver o da sana izin versin. Sen onunla yetin, fazlasını isteme, o da seninle yetinsin ve fazlasını istemesin.

Sen ona en nezih halinle ol, o da sana en nezih haliyle olsun. Bir eksiklik varsa doğrunun nasıl olması gerektiğini ilimle öğrenip konuşarak ilişkilerinizi iyileştirin.

Hayatta ego taslayabileceğin en son kişi kendi eşindir.

Bir insanın vicdansızlığı eşine adaletsiz, merhametsiz, şefkatsiz davranışıyla ortaya çıkar.

Sen günahsız olmadığın gibi eşin de günahsız olmaz. Şeytan senin nefsini çelebileceği gibi eşinin nefsini de çelebilir.

Gönül Arayışı E-Kitap

Eşinle sana sunulan helal lezzetinden tamahla başkasına ait sofralara gözünü dikersen, maneviyat nezdinde, leş yiyici bir kudurmuş köpeğin durumundan daha tiksindirici olursun. Sen kendini korumaya çalıştığın kadar eşini de korumaya çalışmalısın kötülüklerden.

Evli kadın ve erkek huzur arıyorsa, iki bedendeki tek insan gibi davranabilmelidir. Muhammed Bozdağ

Yorumlardan Seçmeler:

https://www.facebook.com/drmuhammedbozdag/posts/1065367023526690

 • Cihan Saadeti Allah razı olsun değerli hocam çerçeveletip duvara asılacak kadar çok önemli bir Kuran ehline hakikati öyle güzel anlatmışsınızki…. Maalesef bazı eşler eşine çok zulmediyor. Eşini köle gibi görüyor. Hayatı kolaylaştıran birlik beraberlik için Allah’ın emri olan evliliğe ihanet ediyor! İhanet etmek sadece karşı cinse karşı olarak algılanıyor. İhanet eşinin rızasına sadık kalmadan verilen her kararda ihanettir. Biz eşimizi ne kadar önemsersek elbetteki karşılığını Allah’ta bize nasip edecektir. 
 • Beğenmekten Vazgeç · Yanıtla · 36 · 11 saat
 • Serhat Yabancı Eşler bir çift ayakkabı gibidir. Biri sağ biri sol. Birinin diğerinden üstünlüğü yoktur. Biri olmadan diğeri işe yaramaz.
  Bu nedenle güç veya ego savaşı yerine güç birliği yapmak gerek.

  Neşe Güvenç Muhteşem dilinize sağlık hocam Eş sevgisi ilişkilerde uyum tamamlayıcılık İffet sadakat ve dayanışma değerleri ile korunur
  Aliye Hocaoğlu Bakara 187 de Rabbimiz demiştir ki;
  …onlar sizin için bir elbise gibidirler ve siz de onlar için bir elbise gibisiniz…
  Ve yine Rûm Suresi 21 ayet
  Onun ayetlerinden biri de sizin için, kendilerine huzur bulasiniz ve aranızda sevgi ve rahmet koysun diye nefislerinizden eşler yaratmasıdır. Bunda, iyice düşünen bir toplum için elbette ayetler vardır.