Büyük fitnelerin içerisindeyiz şimdi!

1335

Kitap Satış Noktaları

Düşmanlar çoluk çocuğunu batan geminin malları gibi kapıp gitmek için pusular kurmuşken, bir ülkenin Müminleri birbiriyle tarafgirlik inadı içerisinde boğuşursa ne olur? Hz. Osman’ın (ra), Hz. Ali’nin (ra), Hz. Hüseyin’in (ra) şehit edilişine benzer yeni bir feci fitne yaşanmış olur. Yani:

1-O ümmetin gücünü birleştiren siyaset biter, 2-O ümmetin tek kurtuluş fırsatı olan milli birliği bozulacağı için Devleti biter. 3-Yeryüzünde Allah’ın “Parça parça olmayın” emrini çiğneyen o ümmetin de sonu olur. 4-Allah ya dilerse yok ettiği o ümmet yerine yenisini getirir veya yeryüzünün başına kıyameti koparır.

Tarihimizin en çetin imtihanlarından birini yaşamaya doğru hızla savruluyoruz. Bu işin devam etmesinin bedeli çok büyük. Bir fitne içerisinde çatışan, haklıysa da, haksızsa da haksızdır. Çünkü fitnenin şerden başka bir sonucu yoktur. Haklı olana düşen susmak ve kaçmaktır. Mümin bütün gücüyle uzak durmalı, kolundan paçasından tutabildiğini uzaklaştırmalıdır. Allah bizi korktuğumuz o büyük tokattan kurtarsın. (Bu yazıyı facebookta yayınladığımız 23 Aralık 2013 gününden bu yana tehlike geçmedi.)  Muhammed Bozdağ