Haram şehvet zevkinden sakınan kurtulur!

3183

Kitap Satış Noktaları

Ey nefis!

Bütün haramların her köşeden iman kalenin tam kalbine girmeye hücum ettiği çok zor çağdasın.  Asla bir namahrem yüze şehvetle bakma. Tövbe etmiş bir uyuşturucu bağımlısı hassasiyetinde ürk ve kaç yaklaşan şehvetten. Şehvet sırtlanına parmaklarını kaptırırsan kafa kemiğine kadar seni yiyip tüketecektir. Bir yüzden haram şehvet lezzeti hissetiysen hemen bakışlarını çevir, tövbe et ve Allah’a sığın. Sonra da hayalinde o yüzden kalan hatıra kırıntılarının lezzetinin kaybolması için de tövbe etmeyi sürdür.

Becerebilirsen zihnini sarsan o güzellikteki ilahi tasarıma dikkatini çevir ve şükret.  Unutma ki, Allah’ın koruması olmazsa, seni hiç kimse canını altın tepside harama sunan öz iradenin elinden kurtaramaz.

Sen o şeyin hayaliyle zevklenirsen susuzluğunu tuz yiyerek gidermeye çalışan akılsızın durumuna düşersin. Her gün doyumsuzluğun artar, hayatın işkence olur, bunalıma düşersin. Ya da Allah’ın yaklaşmaktan dahi men ettiği en büyük ve en kötü günah bataklığına düşer ve bir daha iradeni toplayıp da oradan kurtulmayı başaramazsın. “Nasıl yaşarsanız öyle ölür ve nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz.” hükmü seni kuşatır.

Artık anla, kulak ver ve kabul et ki bu dünyadaki varlığın kısadır. Ebedi sandığın dünya hayatının sonuna ne kadar umulmadık anlarda ulaşanları görmüyor mu gözün? Kendine gel. Toparlan. O oyalandığın şeyler kandırıyor seni. Hepsi yalan. Sen tek başınasın. Tek başına doğdun, tek başına ölüp tek başına kabre girecek ve tek başına dirileceksin ve tek başına çıkacaksın ilahi huzura. Herkesin içinde, herkese hesabını vermek üzere, fakat yine de tek başına…   “Gülüyorsunuz da ağlamıyorsunuz?” (Necm, 60) ayetinin uyarısına kulak ver.

Senin en zayıf kalan ve bu zevkli zamanda giderek zayıflayan damarın helalin ve hakkın olmadan bir namahremden lezzet almandır. En baştan ve acımadan derhal o haram zevkine kıyabilirsen, ebedi hayatta kıyılanlardan olmaktan korunursun. Allah’ın emanetine ihanet etmezsen Allah da seni kimsenin ihaneti altında ezdirmez.

Allah’tan kaçarsan her yer sana gölge ve karanlıktır. Her şey ejderhadır. Herkes korkunçtur. Sahibin Allah değilse her şey seni avlamak, yemek, yok etmek ister. Allah’a koşarsan yüce koruyucuya koşarsın. Ölüm sana cennet kapısı olur. Sıkıntıların sevap kaynağına dönüşür. Kıyamet yüce Yaradan’ın harika işlerinin cereyan ettiği bir sinema sahneyi gibi gelir kalbine. Allah’ın huzurunda diz çökersen Allah’ın yarattığı kainatın saygıdeğer sevgilisi olursun senin secdene hürmeten.

Ey nefis! Aklını kullan ve kendine gel. Seni cennetine davet eden Allah seni korusun.