Allah iyilik için çabalayan kulunun yardımcısıdır.

1191

Kitap Satış Noktaları

Allah iyilik için çabalayan kulunun yardımcısıdır. Fakat kul çok nankör olduğu için Allah’ın yardımını reddedip kötü yola düşüyor.

Bağımlı olduğu annesi bir dakika uzaklaşsa hemen ağlayan evlat kendi ayakları üzerinde durmaya başlayınca kafa tutmaya başlar ya annesine… Sonra yetişip gönlüne göre bir eğlence bulunca, alıp başını uçar yuvadan. “Ey ana, artık sana muhtaç değilim!” dercesine. Üzerine yıllarca titreyen o narin yüreği hasrette ve kırgınlıkta bırakır.

Hadi artık annene muhtaç değilsin, çünkü seni o yaratmadı ve seni şimdi yaşatıp besleyen de o değil. O sadece seni Allah’tan ilk emanet alan kişiydi.

Peki Allah’a neden sırt çeviriyorsun? Be ey kibirli nankör! Hala ekmeğini Allah indiriyor senin ve peşinden koştuğun şeytanın da Rabbi O’dur. Bütün fani lezzetlerin bitecek senin. Allah’tan başka peşinden koştuğun her şey seni o uçsuz bucaksız hesap meydanında yapayalnız yüzüstü bırakıp kaçacak. Allah seni öldürüp yok edecek, diriltip hesaba çekecek. Asla kaçamayacağın apaçık olan bu gerçeklere kafanı kapatarak sen kendini akıllı mı sanıyorsun?  Dr. Muhammed Bozdağ