Muhammed Bozdağ’ın Biyografisi

Muhammed Bozdağ

Dr. Muhammed Bozdağ

Dr. Muhammed Bozdağ Trabzon-Akçaabat’ta 1967 yılında doğdu. Kastamonu-İnebolu Yatılı Lisesi’ni birincilikle bitirdi. ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. Yüksek lisans tezini, “TBMM’nin verimliliği” üzerine tamamladı. Siyaset bilimi alanında hazırladığı doktora tezi 2003 yılında kabul edildi ve “AİHM Yolunda Parti Kapatma: Laiklik, Bölücülük Sorunu” adıyla yayımlandı.

1995–2002 yılları arasında, binlerce katılımcıya “Hızlı ve Etkin Öğrenme,” “Güzel ve Etkili İletişim” seminerleri düzenledi. Yurtiçinde ve yurt dışında, seminerler ve konferanslar verdi. Çeşitli yurt dışı araştırma, inceleme çalışmalarına katıldı.

Bazı vakıf ve derneklerin kurucuları arasında yer aldı. 1992 yılında yasama uzmanı olarak göreve başladığı TBMM’de, Güney Doğu olaylarını araştırma, Sivas olaylarını araştırma, çeşitli soruşturma komisyonları ve KİT Komisyonunda uzmanlık yaptı. Kanunlar ve Kararlar, Basın ve Halkla İlişkiler ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcılıklarında bulunduktan sonra, 2011 yılında TBMM Genel Sekreter Yardımcılığına atandı.

Şiir, deneme ve araştırma türündeki yazıları lise yıllarından itibaren çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. “Düşünce Mühendisliği, Yüksek Yetenek, Teleterapi, Yüksek Ahlak, Kişisel Değişim, İstemenin Esrarı” gibi isimler altında seri radyo konuşmaları yaptı. Ulusal TV kanallarında 2005–2006 yıllarında “Sonsuzluk Yolcusu” isimli programı sunarak gençlere; 2008–2009 yıllarında “Hayat Dersi” isimli programı sunarak ailelere hitap etti.

Dr. Muhammed Bozdağ bilim-din, Doğu Batı eksenlerini bir düşünce potasında yoğurarak ürettiği özgün anlatımını kitaplarına yansıtıyor: Evli ve üç çocuk babası olan yazar, isimleri aşağıda belirtilen ve yüzlerce baskı yapan kitapların yazarıdır:

Yayın Sırasıyla Eserleri:

Yazarla İletişim: