Kendini olumsuz etiketlemenin yıkıcılığı

1360

Kitap Satış Noktaları

Adımın burçlarla ilgili bir yerde etiketlendiğini görünce ne yapmış…
-Hanımefendi yazıyor ki, benim adım “burcunuza göre esmalar” diye bir yerde etiketlenmiş imiş. Öyle olunca da ister istemez benim desteklediğimi sanıp orada satılanı satın almış imiş.
-Allah rızası için, böyle akıllı düşünce olabilir mi? Bana sordunuz mu? İnternette dolaşanları porno sitelerine çekmek için yem olarak Kuran ayetleri bile kullanılıyor. Kuran arıyorsunuz, bulduğunuz sayfaya bakıyorsunuz ki baştan sona kumarhane. Nice kimse de benim kitaplarımdan kast ettiğimle tamamen alakasız anlamlar çıkarabiliyor. Ya da bir çoğu başka kitaplardan aldığı fikirleri bana yamatıyor, ben savunuyormuşum gibi. Doğru değil mi? Bunların sorumlusu ben miyim?
Benim adımı batıl, pis, din dışı veya ahlaksız bir yerde kullandıklarında bundan ben nasıl sorumlu olabilirim? Daha önce, görüşlerinin bir kısmını islamla hiçbir şekilde bağdaştıramadığım bir yazar bir yurt dışı programında yaklaşıp izinsiz selfie çekip sayfasında izinsiz yayınladı diye, resmimi görenler benim o yazarın fikirlerini desteklediğime hükmetmiş. Allah rızası için insanı kahretmeyin. Çok şeye tahammül edebiliyorum; ama cenabı Allah’ın bağışladığı aklı tersine kullanmaya karşı mahvoluyorum.
Benim ne ve kim olduğum ve neye inanıp neyi savunduğum kitaplarımdan ve de sayfamdan belli. Ben tek Allaha inanırım ve pusulam Kuran’dır. Kuran’a apaçık aykırı bulduğum herhangi bir fikre başka milyonlarca delil getirilse itibar etmem. Kurana aykırı bir fikri savunmaktan yüce Rabbimize sığınırım ve böyle bir batağa bilmeden düşersem de beni çekip gerekirse zorla kurtarmasını Rabbimizden dilerim. Eğer insanları Kurandan saptıracaksam, ölümüm yaşamamdan daha hayırlıdır. Biliyorum ilmim yetersiz ama benim Rabbim Allah ve nihai rehberim Kurandır. İnandığım peygamberimiz de asla Kurana aykırı bir iş yapmamış, söz söylememiştir. Adımı veya resmimi benden izinsiz ve habersiz yem olarak veya yanlışlarını meşrulaştırmak amacıyla kullananları her zaman engellemeye gücüm yetmez. Herkesten haberim yok, her yere müdahale edemem. Bu kadar saflık yaptıktan sonra da, Allah aşkına,  gelip de bana söyleyerek beni üzüntüye sokmayın. Muhammed Bozdağ