Aşkla İmtihan kitabı bugün basım için yola çıktı! Hayırlı olsun!

“Yüce Rabbimiz, bizi hayırsız kişilerden koru, bize huzurlu bir evlilik içinde hayırlı evlatlar nasip eyle!”

4033

Kitap Satış Noktaları

Bugün 22.4.2016 Cuma,

Cuma günü hepimiz için mübarek bir gün. Allah bu günün hayrıyla ve bereketiyle bizleri nurlandırsın.

Aşkla İmtihan kitap kapağı
Aşkla İmtihan kitap kapağı

Benim için ise,  bugünün ayrı bir özel önemi daha var. Çok şükür bugün öğleden önce, Aşkla İmtihan kitabının içeriği ve kapağı için son kararı verdik ve basılmak üzere matbaaya bugün yola çıkıyor. Demek oluyor ki nasipse en geç bu ayın sonunda isteyenlerin eline ulaşabilir hale gelecek kitap.

Daha önce sizlerden 12 kapak arasından önerilerinizi rica etmiştim. Allah razı olsun. Bin civarında takipçimiz görüşlerini belirttiler. Fakat tasarımlara birbirine yakın beğeni geldiği ve belli birisi öne çıkamadığı için aralarında bir seçim yapamamıştık. Bu arada o paylaşımda üç takipçimiz kitap kazandı, fakat henüz hepsinin de adresine ulaşamadık.

Nihayet son istişarelerle, mavi kopseptimizi sürdürmeye karar verdik ve seçeneklerden bu paylaşımda gördüğünüz kapağı tercih ettik.

Bu arada farklı ve yeni bir yazar resmi koymak istedik arka kapağa ve mahallemizin Şencan fotoğrafçısında çektirdiğimiz resmi de gördüğünüz gibi arka kapağa yerleştirdik.

Aşkla İmtihan 300 sayfa civarında… Gençliğin evlilik öncesi imtihanının türlü etaplarını tamamı yaşanmış hayat kesitlerinden yola çıkarak ele alıyor.

Bundan sonra nasipse önümüzdeki yazın evlilikle ilgili kitap projesini tamamlamaya odaklanmayı planlıyorum. Allah herkesin gönlüne göre hayırlı ve huzurlu bir yuvada yaşamasını nasip eylesin.

Bu arada kapaklar arasında bir seçim olmayacak, ama yine aynı şeyi yapacağım… Bu kapak hakkında görüşlerini ve belki gelecek kapak hakkında varsa önerilerini yazabilecek takipçilerimiz arasından random.org kurası ile belirleyeceğimiz iki kişiye istedikleri kitabı hediye edeceğiz. (Not, ilgilenenlere bu akşam soru cevap uygulamamız olacak facebook sayfamızda.) Sevgiyle ve huzurla kalınız. 🙂 Dr. Muhammed Bozdağ

Aşkla İmtihan kitabından bazı alıntılar: 


  • Sonsuz saadeti hedefleyen genç, evleninceye kadar sabredebilmek için nefsine karşı savaş vermelidir. Tövbe, dua ve zikirle de kalbini kalelerle çevrelemelidir.
  • Bir gencin iffetini Allah için koruduğunu anlasam, meleklerin dua ve sevgisinin yağmur gibi üzerine indiğini hissederim.
  • Bana bu zamandaki gerçek evliya kimdir deseler, haram şehvetten yana yakıla Allah’a sığınan gençleri gösterirdim.
  • Kelebek, vadideki güzel çiçeğini bulmak için rüzgârda savrulur. Mis kokulu güzelliğini kuşanan çiçek de, sabırsızca kelebeğini bekler.
  • Kadın olmayı muhteşem kılanın muhteşem bir erkek ve erkek olmayı muhteşem kılanın muhteşem bir kadın olduğunu iyi bir evlilik gösterir insana.
  • Bir kartal tek başına keyifle uçabiliyor ufukların üzerinde ama insan bir eşi olmadan cennette bile yapayalnız ve mahzun kalıyor.
  • Haram aşkların ardından koşanlar aşkın acımasız duvarına çarpıp çarpıp yakıyorlar hayatlarını pervane böcekleri gibi…
  • Ey yüreklerimize aşk sofrası indiren yüce Rabbimiz! İçimizde saklı o kişiyi çok istiyoruz. Bize birbirimizi ancak Sen buldurabilir ve bizi birbirimize ancak Sen kavuşturabilirsin.