Sevgi Zekası: Hayat arkadaşınızın değerini biliyor musunuz?

0
1652
Sevgi Zekası Sözleri
Sevgi Zekası Sözleri

Şehriban teyze 85 yaşında. Ailenin, evliliğin ve hayat arkadaşını takdir etmenin önemini yüreğimize hissettiren bir hikayesi var…

Teyzenin kocası yirmi yıl önce vefat etmiş. Yalnız yaşıyor, yemeğini kendisi yapıyor, ihtiyaçlarını tek başına karşılıyor. Doktoruna rutin ilaçlarını yazdırmaya gidiyor. Üzgün ve durgun bir duruşla doktorunun karşısında oturuyor.

-Şehriban teyze hoş geldin, bu kez seni üzüntülü görüyorum. Bir olumsuzluk yoktur inşallah.

 

-Sorma evladım, yalnızlık çekilmiyor.

 

-Amcayı kaybettiğini biliyorum, ama çoluk çocuk, torun torba yok mu?

 

-Evladım söylediydim ya sana, unuttun. Bir oğlum vardı, onu da geçen yıl kaybettim. Torunlara gelince, kendi evladından başkası yalan. Oğlum gelirdi, iki günü geçmezdi, halimi, hatırımı sorardı. Artık kimse kapımı aralamıyor.

Son cümlesini titreyen sesini zorlayarak söyleyen Şehriban teyze başını önüne eğiyor. Doktorla birlikte ağlıyorlar. Hatırını sormanızı sabırsızlıkla bekleyen bir büyüğünüz var mı? Birisi sizin gelişiniz gecikince penceresine çakılıp gözyaşı döküyor mu?”

Önceki İçerikBursa Kitap Fuarı 2015
Sonraki İçerikDüşün ve Başar
Dr. Muhammed Bozdağ, Kamu yöneticisi, siyaset bilimci, kişisel, manevi gelişim ve hayat bilgeliği yazarı… Akçaabat, 1967 doğumlu, evli, üç çocuk babası... İnebolu Devlet Yatılı Lisesi ve ODTÜ Kamu Yönetimi mezunu... Hacettepe ve Gazi Üniversitelerinde yönetim bilimi ve siyaset bilimi alanlarında master ve doktora...Eserleri: Düşün ve Başar, Ruhsal Zeka, İstemenin Esrarı, Sevgi Zekası, Sonsuzluk Yolculuğu, Zihinsel Şifa, Yüreğimde Rabbim ve Aşkla İmtihan